Go Back   Old Project Avalon Forum (ARCHIVE) > Project Avalon Forum > Global Ground Crew Networking > Europe > ROMANIA

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-14-2008, 01:04 PM   #26
snk
Avalon Senior Member
 
snk's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Timisoara
Posts: 12
Default Re: Bun venit !

Salutare ce ziceti de noul Zeitgeist Addendum

Destul de clara situatia zic eu.
snk is offline   Reply With Quote
Old 10-14-2008, 11:15 PM   #27
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default Re: Bun venit !

to the newbies
da, z addendum continua in linia inceputa de zeitgeist; e bine ca la final propune si solutii.
need2trip is offline   Reply With Quote
Old 10-15-2008, 09:34 AM   #28
dac
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Romania
Posts: 28
Default Re: Bun venit !

eu zic ca se limiteaza pune accentul doar pe epratea financiara lucrurile sunt ceva mai complicate sunt implicati oameni din mai multe domenii nu doar cel financiar
dac is offline   Reply With Quote
Old 10-15-2008, 01:40 PM   #29
snk
Avalon Senior Member
 
snk's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Timisoara
Posts: 12
Arrow Re: Bun venit !

Da pune accet pe parte fiscala ,dar mi se pare la moda . In plus explica o chestie cu Hitman ii financiari care ma duce cu gandu la ce se intampla in romania vezi contractu cu bechtel(nush daca se scrie asa),si coruptia care e dusa la extrem la noi.
Nu ma duce mintea mea de consumator la ce repercursiuni vom lua parte dar eu consider ca trebuie sa facem provizii de mancare neperisabila,ca la stomac o sa ne doara cel mai tare-oricum 2008 nu se va termina bine,pt noi clasa de jos.
Teoriile SF cu tehnologia in folosul umanitatii mi se par o utopie totala. oricat de nimeni as fii nu pot sa cred ca ar ajuta la ceva ca orice manufacturier sa fie inlocuit de o masinarie virusabila.
in concluzie ratele la banci tot o sa le platim cel putin pana in 2012
snk is offline   Reply With Quote
Old 10-16-2008, 09:10 AM   #30
dac
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Romania
Posts: 28
Default Re: Bun venit !

cel mai bine ar fi sa invatam sa cultivam singuri mancarea sa fim independenti de ,,lumea moderna''
dac is offline   Reply With Quote
Old 10-17-2008, 12:18 AM   #31
Sisif
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 35
Default Re: Bun venit !

Quote:
Originally Posted by dac View Post
cel mai bine ar fi sa invatam sa cultivam singuri mancarea sa fim independenti de ,,lumea moderna''
Idee buna!
Sa facem un falanster!
Sisif is offline   Reply With Quote
Old 10-19-2008, 11:56 AM   #32
chris
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Bun venit !

Quote:
Originally Posted by Sisif View Post
Idee buna!
Sa facem un falanster!
Salutare tuturor!

Suntem cativa din Bucuresti (nu neaparat bucuresteni) care ne gandim serios sa construim o comunitate departe de centrele urbane... undeva aproape de munti...o zona care sa prezinte si potential agricol(sol+clima). Inca suntem in faza de vizionare locatii.
In masura in care sunteti pregatiti sa parasiti actualul loc si mod de viata dati-ne de stire.


Chris
  Reply With Quote
Old 10-19-2008, 07:36 PM   #33
jorjel
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 25
Default Re: Bun venit !

chris, bine ai venit in romania ground crew. Ma bucur sa aud ca aveti asa initiativa. Eu deja am un loc pe care l-am si cumparat aici in judetul arad, undeva intre munti, chiar cu un izvor de apa potabila pe el, cu livada si cu posibilitate de gradina. Prin urmare, solutii, in ca ca se adanceste criza, exista.

jorj
jorjel is offline   Reply With Quote
Old 10-20-2008, 11:01 AM   #34
snk
Avalon Senior Member
 
snk's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Timisoara
Posts: 12
Default Re: Bun venit !

Emisfera Nordica poate la 3 Km adancime ,e mai sigur---deci cautati o pestera sau o mina parasita
snk is offline   Reply With Quote
Old 10-20-2008, 03:09 PM   #35
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default Re: Bun venit !

Buna, Chris
Consider ca planul de pregatire a unui astfel de loc e imperios necesar, asta e
si ideea de baza a ground crew; personal, insa, eu il vad ca un plan de rezerva, pt a nu fi luati pe nepregatite; insa, repet, eu il vad doar ca un plan de rezerva, nu as fi dispus sa parasesc acum actuala locatie (si ma indoiesc ca vreunul dintre noi ar face asta) decat in eventualitatea si in momentul inceperii "show"-ului; eu, personal, as vedea toata treaba in felul urmator: sa ne intalnim , sa ne cunoastem, sa fie puse pe tapet eventualele locatii, avantaje/dezavantaje, de ales varianta optima, contribuit fiecare la realizarea proiectului in mod echitabil, si intr-adevar, realizarea intr-un astfel de loc a unei astfel de mici ferme cu toate cele necesare, si cat mai departe de ochii "lumii" ; ar fi un lucru minunat; "when the time comes", aproape sigur ne vom felicita pt faptul ca am fost cu un pas inaintea "turmei".
need2trip is offline   Reply With Quote
Old 10-23-2008, 11:37 AM   #36
chris
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Bun venit !

Quote:
Originally Posted by need2trip View Post
Buna, Chris
Consider ca planul de pregatire a unui astfel de loc e imperios necesar, asta e
si ideea de baza a ground crew; personal, insa, eu il vad ca un plan de rezerva, pt a nu fi luati pe nepregatite; insa, repet, eu il vad doar ca un plan de rezerva, nu as fi dispus sa parasesc acum actuala locatie (si ma indoiesc ca vreunul dintre noi ar face asta) decat in eventualitatea si in momentul inceperii "show"-ului; eu, personal, as vedea toata treaba in felul urmator: sa ne intalnim , sa ne cunoastem, sa fie puse pe tapet eventualele locatii, avantaje/dezavantaje, de ales varianta optima, contribuit fiecare la realizarea proiectului in mod echitabil, si intr-adevar, realizarea intr-un astfel de loc a unei astfel de mici ferme cu toate cele necesare, si cat mai departe de ochii "lumii" ; ar fi un lucru minunat; "when the time comes", aproape sigur ne vom felicita pt faptul ca am fost cu un pas inaintea "turmei".
De la bun inceput am imbratisat aceeasi abordare. Orice gest brusc implica dezechilibru(de orice natura), un consum suplimentar de resurse, prin urmare si aceasta retragere se va face treptat. Cu totii mai avem codite in actualul sistem, dar trebuie sa incepem de undeva, trebuie sa concretizam pas cu pas preocuparile mentale...altfel raman doar imaginatie...
O intalnire a celor care impartasesc aceeasi viziune ar fi de bun augur.
  Reply With Quote
Old 11-20-2008, 09:50 AM   #37
dac
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Romania
Posts: 28
Default Re: Bun venit !

se pare ca forumul va fi cu bani din pacate
dac is offline   Reply With Quote
Old 11-20-2008, 04:30 PM   #38
snk
Avalon Senior Member
 
snk's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Timisoara
Posts: 12
Default Re: Bun venit !

full story Project Avalon, is their dream crashing around them!http://gazbom.blogspot.com/2008/11/p...-dream-is.html
snk is offline   Reply With Quote
Old 11-20-2008, 05:40 PM   #39
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default Re: Bun venit !

hmmm... intriguing; pana una alta, pana ne-om lamuri ce o fi si cine e de vina, hai mai bine sa participam la un experiment interesant : orgasmul cosmic in 20-21-22 Decembrie; aveti linkul aici :http://www.ashtarcommand.net/events/...Event%3A179466
need2trip is offline   Reply With Quote
Old 11-21-2008, 04:51 PM   #40
jorjel
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 25
Default Re: Bun venit !

incepem sa ne gandim la o locatie pentru o intalnire a membrilor avalon romania?

sa venim cu sugestii zic eu legat de data si locatie. Ar fi interesant sa ne intalnim,oameni cu aceeasi gandire, aceleasi convingeri. Ce parere avti?

need2trip si cu mine suntem din arad si ne cunoastem. Sa vedem fiecare de pe unde e si sa stabilim un loc mai de mijloc.

Peace and love!
jorjel is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2009, 12:07 PM   #41
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default Re: Bun venit !

ce ziceti de dezastrul umanitar din Gaza...?
de genocidul ce are loc acolo de o saptamana si ceva? de ipocrizia cu care este zugravit fenomenul de catre mass-media? de reactiile f blande ale UE ca sa nu mai vorbim de SUA , care sprijina pe fata genocidul din Gaza? inclusiv primarul NY-ului Bloomberg s-a dus personal la locul faptei sa sprijine invazia sionista din Gaza....este un genocid si o criza umanitara de proportii, regizata de elita sionista ce detine SUA si Israel...iar toti ceilalti din mass-media si liderii politici se tem sa ia atitudine si prefera sa stea cu capul ingropat in nisip.
need2trip is offline   Reply With Quote
Old 01-07-2009, 11:40 PM   #42
lucancodrut
Avalon Senior Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1
Default Re: Bun venit !

Salutare! Codrut din Bucuresti, sunt de acord cu o intalnire.. trebuie sa ne cunoastem si sunt sigur ca ne va fi mult mai bine impreuna.. de aceea propun o schimbare de mess-uri (lucancodrut este al meu).. sunt sigur ca o sa putem sa ne debarasam de sistem daca suntem uniti si daca este necesar desigur.
lucancodrut is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009, 10:57 AM   #43
jorjel
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 25
Default Re: Bun venit !

Legat de conflictul din Gaza, parerea mea este ca acest conflict va escalada. Sa nu uitam ca astazi va ajunge un convoi umanitar pe mare trimis de Iran. Sa speram ca IDF`ul nu va face greseala sa atace sau sa blocheze in vreun fel acest convoi. Cu atat mai mult cu cat Rusia a avertizat despre posibilitatea extinderii acestui conflict si catre alte zone de interes. Oricum , una peste alta, e trist ce se intampla acolo. Israelul face genocid si toata lumea sta si discuta la tratative. Concret, nu se face nimic
jorjel is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009, 12:13 PM   #44
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default Re: Bun venit !

Ciau, Codrut; bine ai venit ( ti-am dat invite pe mess)
ma bucur ca incepem sa ne strangem cat mai multi; poate anul asta mai in vara reusim sa facem o intrunire undeva, o zi-doua.
need2trip is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2009, 08:55 AM   #45
dac
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Romania
Posts: 28
Default Re: Bun venit !

Quote:
Originally Posted by jorjel View Post
Legat de conflictul din Gaza, parerea mea este ca acest conflict va escalada. Sa nu uitam ca astazi va ajunge un convoi umanitar pe mare trimis de Iran. Sa speram ca IDF`ul nu va face greseala sa atace sau sa blocheze in vreun fel acest convoi. Cu atat mai mult cu cat Rusia a avertizat despre posibilitatea extinderii acestui conflict si catre alte zone de interes. Oricum , una peste alta, e trist ce se intampla acolo. Israelul face genocid si toata lumea sta si discuta la tratative. Concret, nu se face nimic
fatah hamas sunt creatii ale israelului dar nu stiu dc chiar se vrea un ww3 infrastructura ar tb refacuta eu zic mai degraba in momentul kre ar parea iminent unui razboi sau mai stiu ce alte inscenari o mai fi stiind powell si ceilalti va aparea salvatore de la patria unul de-al lor propunand un guvern mondial .Intre timp noi sa ne mentinem gandirea si atitudinea pozitiva si sa ne gandim la pace
dac is offline   Reply With Quote
Old 01-13-2009, 09:16 PM   #46
jorjel
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 25
Default Re: Bun venit !

Salut Codrut.

'Prin 22 ianuarie ajung in Bucuresti. POate bem o cafea

jorjel
jorjel is offline   Reply With Quote
Old 02-21-2009, 02:07 PM   #47
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default Re: Bun venit !

george soros (unul din artizanii actualei crize financiar-monetare) declara ca aceasta criza este mai grava decat Marea Depresiune, si e o situatie asemnanatoare cu cea de dinaintea prabusirii URSS.
http://economie.hotnews.ro/stiri-fin...e-imediata.htm
Asadar, "baietii" nu au de gand sa se opreasca din aceasta "joaca" pana cand nu se prabuseste totul, pentru a venit apoi cu "solutia".
need2trip is offline   Reply With Quote
Old 02-25-2009, 05:34 PM   #48
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default Re: Bun venit !

california ar putea deveni cat de curand primul stat american care ar legaliza complet marijuana, pt persoanele peste 21 de ani, in scop fiscal, mai exact se propune a se plati o taxa de 50$ pt fiecare uncie vanduta; s-a ajuns la concluzia ca statul si politia consuma eforturi inutile precum si banii contribuabililor pt arestarea posesorilor de marijuana, in loc sa se preocupe de probleme serioase vis-a-vis de adevarata criminalitate
http://www.prisonplanet.com/californ...tion-bill.html
yeeee !
need2trip is offline   Reply With Quote
Old 02-25-2009, 05:45 PM   #49
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default Re: Bun venit !

acelasi gyuri soros recunostea zilele trecute la Forumul economic de la Davos ca pretul petrolului de 40$/baril este folosit ca o arma impotriva dusmanilor Noii Ordini Mondiale, printre care enumera Chavez, Iran ,Rusia. Chiar precizeaza ca zilele lui Chavez sunt numarate, cica maxim un an mai rezista la putere, fiind si o amenintare voalata; asadar, se confirma ca aceasta prabusire a pretului petrolului antrenata de criza a fost aranjata, pentru a impusca mai multi iepuri deoadata:
http://www.youtube.com/watch?v=pkK_1gtn65U

cat de cinici sunt, ce conteaza la ei ca sufera din cauza crizei sute de milioane de oameni, oricum in ochii lor suntem niste animale.
need2trip is offline   Reply With Quote
Old 03-22-2009, 03:21 PM   #50
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default Re: Bun venit !

treaba se impute; dupa ce in iarna scumpii nostri conducatori romani ne spuneau ca aceasta criza nu va afecta Romania, paradoxal acum tocmai ROmani este cea care trebuie, este fortata de elita bancara internationala sa se imprumute cu 20 de miliarde de dolari de la asasinul economic FMI; din parte lui Basescu si a lui Isarescu, este o inalta tradara de tara; va fi cu mult mai greu pentru noi daca luam acest imprumut decat daca nu il luam; de altfel acesti bani imprumutati nu sunt pentru populatia romana, ci pentru bancile si corporatiile striane existente in Romania, care isi vor repatria acesti bani, dupa ce tot ele au creata prapadul; de altfel o explicatie foarte sanatoasa a asasinatului economic la care suntem supusi este data de Ilie Serbanescu aici:
http://www.adevarul.ro/articole/anal...e-straine.html
Curios este ca Franta ori alte tari putenrice nu se imprumuta de la FMI, desi din Vest a plecat criza, ei au provocata-o, acolo exista criza.
Nu vi se pare o nebunie? O manipulare ordinara, o crima?
de ce oare noi romanii nu avem spirit civic sa iesim in strada ca grecii si francezii si sa dam de pamant cu tradatorii care ne conduc, in frunte cu presedinte si guvern?
need2trip is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT. The time now is 11:47 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Project Avalon