Go Back   Old Project Avalon Forum (ARCHIVE) > Project Avalon Forum > Global Ground Crew Networking > Europe > POLAND

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-08-2008, 06:23 PM   #51
Gentlemanus
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Poland
Posts: 7
Default Re: Hi! Poland ground crew

Dobra to powiedzcie co sie ma z dolarem dziac bo nie wiem kiedy to zloto kupowac
Gentlemanus is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008, 10:42 AM   #52
deler
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Poland
Posts: 38
Default Re: Hi! Poland ground crew

chyba teraz ja kupilem srebro w sumie niewiele bo 14 uncji na chleb starczy Btw chyba wszyscy śpią
deler is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008, 01:13 PM   #53
burgundia
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Poland
Posts: 3,442
Default Re: Hi! Poland ground crew

Witam wszystkich. własnie zostałam członkiem avalonu, ale siedze w temacie od jakiegos czasu. znam wszystkie interviews przeprowadzone przez projectcamelot no i czytam ( na ile mi czas pozwala) co pisza na głównym forum. Pozdrawiam wszystkich.
P.S. Mieszkam juz w Polsce po pobycie w USA.
burgundia is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008, 02:40 PM   #54
K-PAX
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Hi! Poland ground crew

witajcie, nie odzywam sie bo czasu coraz mniej - czytam newsy z avalonu i camelotu miedzy innymi i obserwuję jak to o czym mówlił David W. i inni z wywiadów camelotu sprawdza się w 100% - wiele się pisze o gęstosci i innych wymiarach , i mimo tego ze staram sie to zrozumiec to nie wyobrazam sobie jak to moze nastąpić to jest po za moją wyobraźnią wszelką choć jestem artystą hehe więc wyobraźnię powinienem mieć bardzo rozwiniętą- pozdrawiam wszystkich i niech swiatło będzie z nami w tych coraz bardziej dramatycznych czasach...
K-PAX
  Reply With Quote
Old 10-11-2008, 08:57 PM   #55
deler
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Poland
Posts: 38
Default Re: Hi! Poland ground crew

Czolem Burgundia jak widzisz to forum ma bardzo wolne tempo update`u No im wicej nas tym wieksze szanse na unikniecie wielu negatywnych historii pod warunkiem ze bedziemy zrelaksowani. Moze ktos weznie udzial w dyskusji

k.pax kope lat Wiesz co masz racje ja np tez niemoge sobie tego wyobrazic ale domyslam sie ze bedzie debest czekalismy na to od 2000 lat niemoge w to uwiezyc dodac do tego zblizanie sie do centrum galaktyki raz na paredziesiat tysiecy lat ....... kurteczka


hmm niewiem jak wy ale ja mam pewien problem kiedy podzucam te linki ktore znajduje w sumie jako ciekawostka ... i gdy tak czytam te naglowki apokalipsa, itp to przypomina mi sie widok jakiegos szalenca na srodku ruchliwej ulicy krzyczacego do ludzi. ehh no ale znalazlem dzisiaj wydaje mi sie bardzo realna interpretacje apokalipsy sw.Jana.

http://www.zbawienie.com/bestia.htm

pozdr trzymajcie sie goraco !
deler is offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 03:35 PM   #56
burgundia
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Poland
Posts: 3,442
Default Re: Hi! Poland ground crew

Jesli chodzi o nadchodzący rok 2012 i wszystkie zmiany związane z ta data ,to powiem ze im wiecej czytam na ten temat,tym bardziej wiem ze tak naprawde nie wiem co sie wydarzy. jest tyle wersji "przyszłych wydarzeń", i pozytywnych i negatywnych, ze doszłam do wniosku ze najlepiej jest robic to co się robiło do tej pory i po prostu zaakceptować to co przyniesie czas. Nie znaczy to jednak,ze ma zamiar iśc na rzeź jak niewinny baranek. Nie. Chce byc dobrze poinformowana co się dziej wokół, ale bez paniki, bez zbędnej egzaltacji, bez zbyt szybkiego wyciagania wniosków. To co nas czeka to albo totalna zagłada, albo zycie w pełni szczęścia. Jest też kilka scenariuszy pośrednich. Co pozostaje? Obserwować, obserwowac i byc nastawionym pozytywnie do wszystkiego.
burgundia is offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 07:44 PM   #57
mOOhozol
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Hi! Poland ground crew

Quote:
Originally Posted by deler View Post
Hi everyone

I`m from Poland. I...
Me to
Bywam często na forum, nie piszę, ale jeśli się do czegoś przydam to jestem do dyspozycji. Mieszkam pod Toruniem.
  Reply With Quote
Old 10-23-2008, 07:56 PM   #58
deler
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Poland
Posts: 38
Default Re: Hi! Poland ground crew

czolem

Ej widze ze tak powolutku umiera to forum. Naprawde... Moze cos powiecie o sobie ludzie, czym sie zajmujecie co sie wokolo was dzieje. Masa nas jest przeciez za granica. Mysle ze kazdy z nas chcialby wiedziec co maja do powiedzenia ludzie obeznani w temacie. zyjecie jeszcze ??
deler is offline   Reply With Quote
Old 10-24-2008, 08:20 PM   #59
burgundia
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Poland
Posts: 3,442
Default Re: Hi! Poland ground crew

Powiem szczerze ze dużo ciekawsze rzeczy dziaja sie na ogólnym forum w języku angielskim. Piszą tam ludzie z całego świata i naprawde o ciekawych rzeczach.
burgundia is offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 12:10 AM   #60
HOPEFUL
Banned
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 51
Default Re: Hi! Poland ground crew

...

Last edited by HOPEFUL; 12-15-2009 at 02:46 PM.
HOPEFUL is offline   Reply With Quote
Old 11-15-2008, 11:21 PM   #61
deler
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Poland
Posts: 38
Default Re: Hi! Poland ground crew

Czesc i czolem. Witaj w gropie. Ze swojej strony bardzo sie Ciesze ze jest tak wiele nowych osob. Szkoda tylko ze sporo z nas myka wszedzie indziej. EEE ale taka juz nasza natrura indywidualistow. Ja dalem sobie narazie spokoj bo troszeczke zbyt pochlaniajace sa te sprawy. hmmm Nie sadzicie ze bill deagle sciemnia ? to co mowi nietrzyma sie kupy. Tak na wyczucie to mam pewne objekcie. Jesli nie sciemnia to napewno w moim odczuciu niemowi calej prawdy. Zreszta jakie to ma znaczenie i tak wiadomo co robic. pozdr wszystkich !!
deler is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2008, 09:07 PM   #62
keria13
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: poland
Posts: 31
Default Re: Hi! Poland ground crew

Witam wszystkich

Ja tez jestem z Polski
keria13 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2008, 09:16 PM   #63
keria13
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: poland
Posts: 31
Default Re: Hi! Poland ground crew

Dla wszystkich ktorzy interesuja sie walutami to nie ma co wpadac w panike.
Nawet jezeli PLN oslabi sie pod koniec roku do 4,07 za eurpln to i tak najprawdopodobniej spadnie do 3.6 za eurpln pozniej. W kolejnym okresie (pzyszlym roku) moze dojsc do 4,4 za eurpln i od tego momentu PLN bedzie znowy sie wzmacnial nawet ponizej 3 pln za euro w 2010

A srebro jest dobra lokata , tylko nalezy je kupowac blisko spotu, a nie po 20 - 30 usd za uncje, niestety braki fizyczne powoduja ogromne marze sprzedawcow 100 - 200 za oz, zloto tez jest dobra lokata ale wartosc xag do xau jest bardzo niska wiec rentownosc tej inwestycji powinna byc wyzsza

Last edited by keria13; 12-03-2008 at 09:19 PM.
keria13 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2008, 05:02 PM   #64
Gentlemanus
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Poland
Posts: 7
Default Re: Hi! Poland ground crew

Hmm... co do walut nie bylbym taki optymistyczny. Jesli eur/pln bedzie powyzej 4 zl setki polskim firm zbankrutuje. Banki zagraniczne poprzez swoje dzialanie wpakowaly nas na cos takiego jak opcje barierowe. Na dzien dzisiejszy spolki/firmy ktore zabezpieczyly sie pol roku temu przed duzym umocnieniem zlotowki obecnie sa na tym stratne kilkadziesiat miliardow zlotych. Waluty, towary, surowce, gieldy sa manipulowane jak nigdy wczesniej. Posrednio ten problem opcyjny dotyczy takze kazdego z nas.

W jakies formie srebro kupowaliscie? Jest cos tanszego niz granulat?
Gentlemanus is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2008, 07:39 PM   #65
keria13
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: poland
Posts: 31
Default Re: Hi! Poland ground crew

Witam ponownie

Opcje byly i beda zawsze a kurs powyzej 4 za eurpln nic nie zmieni, 90 % opcji jest zawsze "robionych" przed zakonczeniem , takze nic sie i tak nie stanie nawet jesli stopa interwencyjna bedzie za rok 4 procent to i tak bedzie to dobry carry trade dla zagranicy przy eur usd jpy rownych prawie zero. Z reszta skala zlych opcji nie jest tak duza jak to sie o tym mowi, wiekszosc strat przenoszona jest na klientow firm, gorzej z opcjami robionymi pod spekulacje.
Nie ma co robic paniki zawsze byl rynek, w koncy po 8 latach non stop jazdy do gory musi przyjsc bessa , a teraz pytanie a co jak PLN sie umacnial i firmy tez mialy deale w zla strone, internet za bardzo nakreca i robi panike.

Kupno fizycznie srebra jest teraz nie oplacalne bo sa za duze marze 5 usd powyzej spotu, doskonaly moment dla mennic do zarabiania extra pieniedzy na panice.

I jeszcze jedno wiekszosc strat klienow pochodzi ze zlego money managament i chciwosci, kazdy kto przelewaruje rachunek zbankruteje nawet jak ma deal ustawiony w dobra strone, to gdy nie bedzie mial pieniedzy na margin calla.!!! zostanie deal zamkniety , czesto bywa tak ze na samej gorce.
keria13 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2008, 08:26 PM   #66
burgundia
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Poland
Posts: 3,442
Default Re: Hi! Poland ground crew

A powiedzcie mi co zrobicie z tym srebrem jak nie bedzie w ogóle co jeść na przykład. Ja wiem ze raczej zainwestuję w puszki rybne z data co najmniej do 2012 roku i tym podobne rzeczy. Jesli ma byc bardzo źle i trzeba będzie uciekac gdzies w góry i mieszkac w jaskini to co mi po srebrze. A tak na marginesie jesli ma byc bardzo, bardzo źle to po co w ogóle żyć. Ja wierzę,że jednak będzie dobrze. Przynajmniej tak wyobrażam sobie swoją przyszłą rzeczywistość. Dla mnie bedzie tez testem to, czy faktycznie coś sie wydarzy w 2009 co spowoduje ze cała elektronika wysiądzie.
burgundia is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2008, 10:33 PM   #67
Gentlemanus
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Poland
Posts: 7
Default Re: Hi! Poland ground crew

Quote:
Originally Posted by keria13 View Post
Witam ponownie

Opcje byly i beda zawsze a kurs powyzej 4 za eurpln nic nie zmieni, 90 % opcji jest zawsze "robionych" przed zakonczeniem , takze nic sie i tak nie stanie nawet jesli stopa interwencyjna bedzie za rok 4 procent to i tak bedzie to dobry carry trade dla zagranicy przy eur usd jpy rownych prawie zero. Z reszta skala zlych opcji nie jest tak duza jak to sie o tym mowi, wiekszosc strat przenoszona jest na klientow firm, gorzej z opcjami robionymi pod spekulacje.
Nie ma co robic paniki zawsze byl rynek, w koncy po 8 latach non stop jazdy do gory musi przyjsc bessa , a teraz pytanie a co jak PLN sie umacnial i firmy tez mialy deale w zla strone, internet za bardzo nakreca i robi panike.

Kupno fizycznie srebra jest teraz nie oplacalne bo sa za duze marze 5 usd powyzej spotu, doskonaly moment dla mennic do zarabiania extra pieniedzy na panice.

I jeszcze jedno wiekszosc strat klienow pochodzi ze zlego money managament i chciwosci, kazdy kto przelewaruje rachunek zbankruteje nawet jak ma deal ustawiony w dobra strone, to gdy nie bedzie mial pieniedzy na margin calla.!!! zostanie deal zamkniety , czesto bywa tak ze na samej gorce.
Ale w wiekszosci przypadkow to sa opcje barierowe(egzotyczne), Ty mowisz o opcjach amerykańskich. Przekonasz sie po raportach za 2008 jak firmy sa w plecy. Chodzi tez o to ze duzo firm nie tylko sie zabezpieczalo ale i chcialo na tym zarobic wiec dopiero wyjda kwiatki. Narazie nie jest o tym glosno wiec nie wiem o jakim robieniu paniki w internecie mowisz.

Na srebrze zawsze byly duze marze, w porownaniu np ze zlotem i nigdzie i nigdy nie dostaniesz po cenie ze spotu a jesli znajdziesz mi tylko z 5$ marza to bede bardzo wdzieczny Jasne ze money management najwazniejsze ale to nie znaczy zeby stac po zlej stronie rynku.

Do ilu prognozujesz zjazd na oilu? Kiedy zmiana trendu?
Pozdrawiam
Gentlemanus is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2008, 11:10 PM   #68
Gentlemanus
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Poland
Posts: 7
Default Re: Hi! Poland ground crew

Quote:
Originally Posted by burgundia View Post
A powiedzcie mi co zrobicie z tym srebrem jak nie bedzie w ogóle co jeść na przykład. Ja wiem ze raczej zainwestuję w puszki rybne z data co najmniej do 2012 roku i tym podobne rzeczy. Jesli ma byc bardzo źle i trzeba będzie uciekac gdzies w góry i mieszkac w jaskini to co mi po srebrze. A tak na marginesie jesli ma byc bardzo, bardzo źle to po co w ogóle żyć. Ja wierzę,że jednak będzie dobrze. Przynajmniej tak wyobrażam sobie swoją przyszłą rzeczywistość. Dla mnie bedzie tez testem to, czy faktycznie coś sie wydarzy w 2009 co spowoduje ze cała elektronika wysiądzie.
Na puszki rybne i na wode oszczednosci tez sie znajda. A taka 1 kilowa sztabka srebra to mozna sie niezle bronic w tej jaskini Po co zyc? Po to samo jak by nic sie nie mialo wydarzyc. Czyli zyc dla zycia i zyc zyciem http://www.youtube.com/watch?v=npbmDuZb1lQ

Tez wierze ze bedzie dobrze ale zeby bylo dobrze musi czasem byc troszke zle. Wazne zeby sie nie poddawac i robic swoje. Pozdrawiam

Last edited by Gentlemanus; 12-04-2008 at 11:13 PM.
Gentlemanus is offline   Reply With Quote
Old 12-05-2008, 06:32 AM   #69
keria13
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: poland
Posts: 31
Default Re: Hi! Poland ground crew

Witam ponownie

Co do opcji barierowych to rynek w Polsce jest slabo rozwiniety i wiekszosc bankow nie ma ich w swojej ofercie, wiec dzieki temu problem nie jest tak wielki. Czesc bankow zamierzala je dopiero wprowadzic, obecnie w czasach kryzyzu wiekszosc klientow rezygnuje z jakichkoliwiek intrumentow pochodnych.

A srebro w USA zawsze mozna bylu kupic blisko spotu, jezeli sie kupowalo od mennicy min 500 sztuk, teraz gdy media nakrecily panike zamowienia sa wstrzymane do przyszlego roku.
keria13 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-2008, 08:03 PM   #70
keria13
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: poland
Posts: 31
Default Re: Hi! Poland ground crew

Witam ponownie


Eurpln zlamalo spekulacyjnie poziom 4. Jezeli nie nastapi w ciagu tygodnia ponowne przebicie i zamkniecie powyzej 4, to spowoduje to ruch do 3.75/3,60


I kolejne odbicie pewnie do 4.5
keria13 is offline   Reply With Quote
Old 12-14-2008, 08:02 PM   #71
keria13
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: poland
Posts: 31
Default Re: Hi! Poland ground crew

Hej czy juz obowiazuje platne pisanie postow czy jest to tylko na forum camelot
keria13 is offline   Reply With Quote
Old 12-14-2008, 08:23 PM   #72
burgundia
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Poland
Posts: 3,442
Default Re: Hi! Poland ground crew

Quote:
Originally Posted by keria13 View Post
Hej czy juz obowiazuje platne pisanie postow czy jest to tylko na forum camelot
Na Avalonie obowiązuje
burgundia is offline   Reply With Quote
Old 12-21-2008, 07:33 PM   #73
keria13
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: poland
Posts: 31
Default Re: Hi! Poland ground crew

Witam wszystkich

Wesolych Swiat i szczesliwego nowego roku
keria13 is offline   Reply With Quote
Old 12-21-2008, 08:11 PM   #74
burgundia
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Poland
Posts: 3,442
Default Re: Hi! Poland ground crew

Dołaczam sie do zyczeń i życzę także żeby wszyscy mieli oczy i uszy szeroko otwarte na to co sie dzieje i wyciagali słuszne wnioski.
burgundia is offline   Reply With Quote
Old 01-06-2009, 09:01 PM   #75
keria13
Avalon Senior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: poland
Posts: 31
Default Re: Hi! Poland ground crew

Witam wszystkich w nowym roku

Napisze pare informacji

Jezeli chodzi o kurs eurpln to jest szansa na umocniienie do 3.9 i nawet 3,75 gdzie jezeli nie zlamnie to odbije sie do 4.3 + .Jezeli poleci 3,74- to bedzie zjazd nawet do 3,49

- malo sie dzieje na forum polskim i widac ze w Polsce jakos ludzie nie wpadaja za bardzo w panike jaka widac na angielskich forum

- wiele rzeczy jest ciekawych na forum angielskich ale takze masa jest przejaskrawiona, nie mozna napedzac panike,

- czy ktos zadal sobie pytanie skoro te przedstawiane urzadzenia z forum z magnesami sa takie super to gdzie sa opory tarcia !!! nikt o nich nie mowi !!!
nie ma czegos takiego jak perpetum mobile !!!
keria13 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT. The time now is 02:54 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Project Avalon