Go Back   Old Project Avalon Forum (ARCHIVE) > Project Avalon Forum > Global Ground Crew Networking > Europe > ROMANIA

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-20-2009, 08:10 AM   #1
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default vin vremuri grele pt Romania - ce e de facut?

De parca nu era destul ca am fost furati sistematic 20 de ani,
clasa politica ne-a tradat din nou vanzandu-ne marii finante internationale, prin creditul impovarator pt Romania (oare mai exista Romania, sau a ramas doar un concept, vorba lui Ilie Serbanescu...?), iar acum tot mai multe semnale vin sa intareasca ideaa ca situatia e mult mai complicata, indreptata impotriva poporului roman, chiar deja suna a conspiratie; printre altele, am dat peste urmatoarele articole si bloguri pe net:
http://www.urbaniulian.ro/2009/06/19...-ale-bancilor/
http://salvati-romania-azi.blogspot.com/
Toate semnalele indica, ca ne indreptam sper colapsul financiar al acestei tari.
Este vreo sansa , ca macar atunci, in ceasul al 12-lea, cand se va produce acest colaps, sa explodeze mamaliga si sa avem curajul argentinienilor, care in anul 2000, dupa ce au intrat in colaps tot datorita FMI-ului, au iesit in strada, si-au luat inapoi fabricile si companiile, si-au luat destinul in propriile maini?
ce e de facut cu Romania?
E recomandabil o atitudine activa?
Sau...ulimul sa stinga lumina?
need2trip is offline   Reply With Quote
Old 06-23-2009, 06:32 AM   #2
dac
Avalon Senior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Romania
Posts: 28
Default Re: vin vremuri grele pt Romania - ce e de facut?

in romanik vad ca apare endgame e adevarat la b1 cand era finala CL se vorbeste cu 2-3 zile inainte de bilderberg de radu cinamar( rudan cia arm cumva ?) si asa zisa tehnologie care nu este publicata datorita presiunilor bilderberg sunt surprins de aceasta mini campanie ma intreb si eu cum si de ce a aparut ce interese s-au ascuns in spatele ei
dac is offline   Reply With Quote
Old 06-23-2009, 09:30 PM   #3
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default Re: vin vremuri grele pt Romania - ce e de facut?

da; buna observatie, dac.
si eu m-am intrebat cum de a fost posibila campania aceea la b1 tv cu endgame, zeitgeist, etc
need2trip is offline   Reply With Quote
Old 06-23-2009, 09:35 PM   #4
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default Re: vin vremuri grele pt Romania - ce e de facut?

ah, si apropos de colapsul economic spre care se pare ca se indreapta Romania (sper sa nu ajungem acolo), am urmarit azi prima jumatate din filmul Colapsul Economic al Argentinei; am ramas uimit cat de trase la indigo sunt metodele de jaf sistematic al tarii de catre cartelurile bancare si industriale internationale asupra Romaniei, asa cum s-a intamplat si in Argentina, si bineinteles tot cu ajutorul clasei politice corupte si tradatoare; filmul e aici, are vreo 12 parti :
http://www.youtube.com/watch?v=xu8zM...layer_embedded
need2trip is offline   Reply With Quote
Old 07-19-2009, 02:06 PM   #5
mudra
Avalon Spiritual Mother
 
mudra's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: belgium
Posts: 4,919
Default Re: vin vremuri grele pt Romania - ce e de facut?

Friends visit my thread: Radiant zones and community building...Where are we up to ?

http://www.projectavalon.net/forum/s...ad.php?t=15480

loving kindness
mudra
mudra is offline   Reply With Quote
Old 01-06-2010, 03:55 PM   #6
codin
Avalon Senior Member
 
codin's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Romania
Posts: 8
Default Re: vin vremuri grele pt Romania - ce e de facut?

Nimic nu e intamplator si nimic nu e ce pare la prima vedere. Experienta de viata ne invata acest lucru. Si totusi, lasand la o parte "coincidentele" stranii, nu se poate sa nu observam miscarile febrile underground ale diverselor organizatii sau societati mai mult sau mai putin secrete. Evident ca se pregateste ceva "mare", ceva care ne va afecta pe toti in cel mai profund mod cu putinta. Daca ati observat...se si "simte" in aer ca vin vremuri ciudate. Spiritul ne-o ia inainte si ne avertizeaza activandu-ne vigilenta. Vin vremuri grele pentru toata umanitatea, nu doar pentru romani. Aici avem un avantaj - practicam arta supravietuirii de secole intregi...Si un dezavantaj - ceea ce vine nu seamana cu nimic din ceea ce au patimit strabunii nostri, cu ceea ce am patimit noi.
- modificarea campurilor electro-magnetice prin HAARP = dezechilibru mental si nu numai
- chemtrails = distrugerea sistemului imunitar si a naturii
- vaccinari = imbolnavirea premeditata a oamenilor
- Codex Alimentarius = otravirea oamenilor si dezechilibrarea matricei genetice
- noua religie "New Age" = ratacirea spirituala a lumii
- "cultura banului" exacerbata = abrutizarea oamenilor
- cultivarea "ego" - ului = indepartarea de legea universala divina
- razboiul permanent = permanentizarea sentimentului de frica
- promovarea minciunii in permanenta = neincredere, deziluzii, depresie etc
Luate la intamplare, cred ca sunt doar cateva din armele folosite pentru a distruge fiinta umana - metodic, cu sange rece si cu zambetul pe buze.
Noi, ca si oameni, avem o singura sansa - si anume sa ne reintoarcem spiritul catre sursa originala, sa ne reconectam iar apoi fiecaruia ii va fi dat o sansa pentru a razbate. Parola este "iubire", in acceptul larg al cuvantului.Eu asa cred insa s-ar putea , deasemenea, sa ma insel.
codin is offline   Reply With Quote
Old 01-19-2010, 07:04 PM   #7
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default Re: vin vremuri grele pt Romania - ce e de facut?

Quote:
Originally Posted by codin View Post
Noi, ca si oameni, avem o singura sansa - si anume sa ne reintoarcem spiritul catre sursa originala, sa ne reconectam iar apoi fiecaruia ii va fi dat o sansa pentru a razbate. Parola este "iubire", in acceptul larg al cuvantului.Eu asa cred insa s-ar putea , deasemenea, sa ma insel.
well said, codin
need2trip is offline   Reply With Quote
Old 01-19-2010, 07:07 PM   #8
need2trip
Avalon Senior Member
 
need2trip's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Arad
Posts: 50
Default Re: vin vremuri grele pt Romania - ce e de facut?

Foarte interesant, o conferinta a autorului cartii "Confesiunile unui asasin economic", tinuta in fata veteranilor armatei USA (multe din faptele relatate prezinta similaritati cu derularea evenimentelor din Romania din ultimii 20 de ani) - subtitrat in romana -
http://www.youtube.com/watch?v=pqwi7...eature=related
need2trip is offline   Reply With Quote
Old 01-21-2010, 07:51 PM   #9
codin
Avalon Senior Member
 
codin's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Romania
Posts: 8
Default Re: vin vremuri grele pt Romania - ce e de facut?

Sunt si doua documentare despre Argentina, prin ce a trecut pana a colapsat economic. Parca ai vedea Romania.
Fratilor, am bulito. Luati legatura cu neamurile de la tara si cultivati legume si fructe + 2-3 gaini sa se miste prin ograda. Ne baga pe gat Codexul in timp ce ne tin de nas. Cand ne scuturam?
codin is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT. The time now is 12:37 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Project Avalon